V Dolní Moravě otevřel největší adrenalinový park v Česku

24. 8. 2011

V Dolní Moravě vyrostl přímo v sousedství míst, kde se v zimě po sjezdovkách prohánějí lyžaři, nový netradiční areál letních a adrenalinových atrakcí.

Největší lákadlo leží na svahu vedle sjezdvky U slona a je jím bobová dráha, která měří celkem 1,2 kilometru. V areálu vybudovali také hřiště na takzvaný disc golf, tedy hru, která je zatím v Česku spíše méně rozšířená. Hráči se při ní snaží na co nejméně pokusů dostat frisbee do speciálních košů rozmístěných v terénu.

U sjezdovky Béčko mohou lidé otestovat svoji odvahu na 15 metrů vysoké "dobrodružné" věži s lezeckou stěnou nebo vyzkoušet obratnost v lanovém centru, které je největší v Česku. Kuriozitou je také obří tandemová houpačka ve třináctimetrové výšce nebo adrenalinový volný pád ze stejné výšky, při kterém "skokana" zastaví jistící lano až těsně nad zemí.

Autoři rozlehlého letního parku chtějí přilákat také rodiny s dětmi nebo lidem, kteří upřednostňují klidnější turistiku či výlety na kolech. Čtyřsedačková lanovka umí přepravit i cyklisty s koly a rodiny s kočárky. Horní stanice u chaty Slaměnka je totiž ideální výchozí místo k výletům a túrám nejen na vrchol Králického Sněžníku nebo prameni Moravy. Vede odsud několik značených tras a okruhů jak pro pěší, tak horská kola a je také výchozím bodem na dětskou pohádkovou stezku.

zpět na novinky