Nové sjezdovky v Dolní Moravě a okolí

6. 11. 2010

Od letošní zimní sezóny se lyžařům značně rozšíří možnosti sportovního vyžití.

V Dolní Moravě v areálu Ski Sněžník bude otevřena nová čtyřsedačková lanovka, která nahradí letité vleky poma a kotva. V areálu U Slona byla průsekem lesa prodloužena sjezdovka na 1,2 kilometru a na její vrchol nás doveze rovněž nově zprovozněná čtyřsedačková lanovka, která doplní původní vlek.
Naprostou bombou je ovšem to, že tyto dva areály budou propojeny a budou tak nově vystupovat pod společným názvem Sněžník Dolní Morava. Součástí nového areálu by měl být také dětský ráj s pohyblivým kobercem a zimními i letními atrakcemi, lyžařský kolotoč a zázemí pro lyžařskou školu s občerstvením, celoroční bobovou dráhu i lanový park s 50 překážkami. Uvidíme, co vše se podaří připravit již na tuto sezónu.
Celkově investice dosáhnou 250 milionů korun, přičemž 5 miliony přispěla vláda.

V Červené Vodě byla vybudována zbrusu nová sjezdovka, která bude obsluhována rovněž čtyřsedačkovou lanovkou, která nás doveze na vrchol Bukové hory, kde bude umožněno spojení s lyžařskými areály v Čenkovicích, které leží na druhé straně hory.

V Koutech nad Desnou se letos dočkáme první šestisedačkové lanovky v České republice, která lyžaře vyveze pod vrchol hory Mravenečník, odkud vedou dvě nové více než dvoukilometrové sjezdovky.

Na fotografii Lyžařský areál Sněžník Dolní Morava (v říjnu 2010 zatím bez sněhu). Vlevo "staré" sjezdovky s novou lanovkou, vpravo prodloužená sjezdovka s novou lanovkou. Foto: Radim Brtník

zpět na novinky